Letni relaks na Mierzei Wiślanej

Mierzeja Wiślana to lądowy nasyp, ciągnący się równolegle do linii brzegowej polskiego Pomorza, ale znajdujący się na otwartym morzu. Ten wąski przesmyk lądu ma swój początek w Gdańsku, zaś jego drugi koniec jest zlokalizowany w mieście Lochstedt, należącym do rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. Mierzeja jest nie tylko ciekawostką geograficzną, ale także bardzo atrakcyjną propozycją turystyczną.

Niemal nieograniczony dostęp do morza zapewnia zarówno sprzyjające relaksowi, miłe wrażenia estetyczne, jak też otwiera możliwości aktywnego spędzenia urlopowego czasu. Na Mierzei można zażywać słońca, spacerując malowniczym nasypem, a na głębokiej morskiej toni uprawiać rozmaite sporty wodne. stegna, osadzie zlokalizowanej na południowy-wschód od Gdańska i nieopodal polskiego końca Mierzei, to perspektywa zachęcająca do zaplanowania letniego wypoczynku właśnie tutaj.

Niedaleka odległość wioski od malowniczej Mierzei sprawia, że ta nieduża miejscowość jest jednym z najpopularniejszych nadbałtyckich letnisk. Zważywszy na to, warto pomyśleć o letniej chwili wytchnienia ze sporym wyprzedzeniem: zarezerwować tutejsze noclegi na tyle wcześnie, by móc być pewnym obiecujących, wakacyjnych planów.

Dodaj komentarz